Blogger tarafından desteklenmektedir.

ÖZGÜR HİSSEDİN

by - Mart 29, 2017


Hayatı her zaman yaşamak istediğiniz gibi yaşayın. O ne der bu ne der diyerek yaşarsanız bir gün elinizde hiçbir şey kalmaz. Kendiniz için değil başkaları için yaşamış olursunuz.

Gülerken seesiz gülmeliyim, ağlarken yalnız ağlamalıyım ya da şunu bunu giymemeliyim.. Bunlar sizin düşüncelerinizse, sesli gülmeye utanıyorsanız yapmazsınız. Kendi istediğiniz olur. Ama başkası yanlış anlar bir laf eder diye yaparsanız benliğinizi kaybetmiş olursunuz.

Size bugün ki anımı anlatmak istiyorum. Bugün markette alışverişteydik ve yaşlı bir amca dikkatimi çekti. Abur cubur alıyordu. Dedeme benzettim. Dedemde ölmeden önce kardeşimle bana onun yanına gideceğimiz zaman önceden abur cuburlar alır bizim için hazırlardı. 

Dedemi çok seviyorum ama böyle normal zamanda düşündüğüm zaman ağlamıyorum artık. Bugün o amcayı o reyondan bir şeyler alırken görünce gözümde dedem canlandı ve tutmadım kendimi. Gözyaşlarım akıverdi. Marketteki insanları umursamadan ağladım. Tabi çok uzun sürmedi ağlamam ama duygularımı serbest bıraktım.

Örnek olur mu bilmiyorum ama sizde duygularınızı serbest bırakın. Duygularımız bizi biz yapan şeyler. Başkaları sizin hakkınızda en ufak bir fikri olmasa bile yorum yaparlar. Bu yüzden nasıl yaşamak istiyorsanız öyle yaşayın ve özgür hissedin..
Çok mutlu olun...

You May Also Like

5 yorum

 1. Bazı şeyleri söylemesi kolay,yapması bi o kadar zor :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. öyle görünüyor ama kendinize güvenince zor değil :)

   Sil
 2. Başarmanın sırrı inanmakkkkk! :))

  YanıtlaSil
 3. Aynen öyle canım , insanlar ne der diye düşenerek , yaşayacak kadar vaktımiz yok belkide... senin yerinde bende olsam etrafımdakilere aldırış etmeden ağlardım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok uzun gibi gelse de hayat aslında çok kısa, haklısın 😊

   Sil

Instagram