Blogger tarafından desteklenmektedir.

Her Kadının Bilmesi Gereken Regl Sancısı Çözümleri

by - Mayıs 16, 2017


Her kadın şiddetli veya normal derecede regl sancısı çeker. Bu bazen gerçekten katlanılamaz hale gelebilir. Bazı kadınlar ilaç almadan sancılarını azaltmaya çalışırken bazıları da gerçekten ihtiyacı olmadığı halde ilaç kullanır.

Öncelikle ilaç kullanmadan önce kesinlikle doktorunuza veya eczacınıza başvurmalısınız. Aynı zamanda elinizden geldiğince doğal yöntemlerle sancınızı hafifletmeyi denemelisiniz.

1. Ilık suyla alacağınız duş kaslarınızı gevşeteceği için sancınızın hafiflemesini sağlar. Aynı zamanda ılık suyla alt karın bölgenize masaj yaparak kendinizi rahatlatabilirsiniz.2. Muhtemelen hepimiz bunu biliyoruz ama yazmakta fayda var. Sıcak su torbanızı dolduruyorsunuz ve alt karın bölgenize ya da bel bölgenize koyuyorsunuz. Tabii ki sıcak su  torbanızı en çok sancıyan bölgeye koymak daha çok işe yarayacaktır


3. Bitki çaylarının kaslar üzerinde rahatlatıcı etkisi vardır. Özellikle papatya çayı ve rezene çayı ağrı dindirmede etkilidir.

4. Fiziksel olarak aktif olmak kaslarınızın rahatlamasını ve endorfin salgılanmasını sağlar. Yürümek gibi hafif egzersizler yeterli olacaktır. 

5.Cenin Pozisyonunda Yatmak. Cenin pozisyonunda yatmak regl ağrısını azaltan bir yöntemdir.BOL ÇİKOLATALI GÜNLER!

You May Also Like

4 yorum

 1. ah o sancılar yok mu tüm hayat kalitesi düşürüyor.Öyle durumlarda çok giyinmeyi sevmeyen ben kalın kalın giyiniyorum bir an önce ağrı geçsin diye :)

  YanıtlaSil
 2. Bu arada sizi takip etme tuşunu bulamadım.Nerede acaba?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mobilden giriyorsanız en üst sağda 3 çizgi var oraya tıklayıp aşağı çektiğinizde izleyenler var 😊

   Sil

Instagram