Blogger tarafından desteklenmektedir.

MUTLULUĞUN FORMÜLÜ

by - Mayıs 12, 2017Evet! Düzenli yazamıyorum malesef.. yazı yazıp anlamlı şeyler ortaya çıkartmak için kafamı toplamam gerekiyor çünkü. Bu aralar yoğunluktan kafam çok dolu ve dalgın.

Hani derler ya twitter veya facebook sayfalarımız biz ölünce bizim günlüğümüz olacak diye. Ben oralada pek bir şeyler paylaşmıyorum. Daha çok böyle gerçekten günlükmüş gibi yazmayı seviyorum. Kaç kere kendime süslü püslü bir defter alıp bundan sonra bu benim günlüğüm artık her gün yazacağım buna deyip unuttum bir bilseniz. Yazmak anıları unutturmaz. Biriktirmeme yardım eder diye düşünüyorum. Bu yüzden yazmak çok ama çok anlamlı bir şey benim için. Büyüdüğüm zaman hatırlamadığım bir sürü güzel anım olacak. Yazarsam unutmam..

Çok konuştum kusura bakmayın ama dinlemelisiniz! Burası benim iç sesim. 

Kaç gündür yazmıyordum bugün yazmama sebep olan şey ne peki? Aslında büyük bi olay yaşamadım. Sabahtan beri, aslında sabah diyemeyiz 11.30 da uyandım. Uyandığımdan beri odamda yatağımda oturuyorum. Youtube' dan video izliyorum, sevdiğim dizilerin kaçırdığım bölümlerini izliyorum. Hatta o kadar sıkıldım ki bir ara kalkıp kendime makyaj yaptım.

Sıkıldım peki neden kalkıp dışarı çıkmıyorum.. Bilmem. Kalabalıktan, insan görmekten sıkıldım galiba. Bir haftadır sürekli ödevlerle okulla uğraşmaktan olsa gerek. Telefonumu bile elime alasım gelmiyor. 

Evet sıkılıyorum ama sanki bundan başka bir şey yapmak istemiyormuşum gibi. Şuan sadece sıkılmak istiyorum. Kös kös oturup yüzlerce dizi, video izleyip hiçbir şey yapmadan zaman öldürmek istiyorum. Aslında zaman çok değerli bir şey. Şuan boşa harcadığım bugün için bir kaç gün sonra mesela finallerim başladığında gece uyumayıp ders çalışmam gerektiğinde pişman olacağım. Ama olsun. Dedim ya sadece bunu yapmalıyım bugün. 

Belki şimdi öğrenci olduğum için kendime böyle izinler verebiliyorum. İlerde çalışma hayatına başladığım zaman yorulup devam edeceğim, dinlenmeye zamanım olmayacak. Şuan en değerli, en güzel yaşımdayım. Öğrenci olmak güzel. 

Aslında hayat ne kadar yoğun olursa olsun kendimize özel zamanlar ayırmalıyız. Benim şuan yaptığım gibi yarını düşünmeden hareket etmeliyiz belki de.. Mutluluğun formülü herkese göre farklıdır. Ben şuan çok mutluyum. iç sesimi dinliyorum, o söylüyor ben yazıyorum. 

Sizde mutluluğunuzun formülünü bulun. Kaç yaşında olursanız olun geç kalmayın.. Kendinizi şımartın, bunu hak ediyorsunuz.. 

You May Also Like

2 yorum

  1. İçten, hoş bir yazı olmuş. :) Kesinlikle, herkesin mutluluk formülü farklıdır ve bazen sadece içimizden geldiği gibi yaşamak önemlidir. ^_^

    YanıtlaSil

Instagram