Blogger tarafından desteklenmektedir.

SU VE SABUNLA GELEN GÜZELLİK

by - Temmuz 22, 2017


Merhabalar!
Bugün size keyifli bir konudan bahsedeceğim ☺

Suyun faydalarını zaten hepimiz çok iyi biliyoruz. Çok güncel ve popüler bir konu. Su hem metabolizmamız için çok faydalı hemde dış güzelliğimiz için. Suya doyan cilt, susuz cilde göre daha parlak ve canlı olur. Bu yüzden hem çok fazla su içmeliyiz hemde cildimizin suyla temasını arttırmalıyız.

Hepimiz cildimiz için çok fazla sayıda bakım ürünü kullanıyoruz. Yazın güneş koruma kremleri, kışın nemlendiriciler bunların başında geliyor. Cildimize çok fazla yükleme yapıp aslında çok yoruyoruz.

Ben birkaç haftadır kullandığım ürünleri en aza indirmeye, cildimi dinlendirmeye çalışıyorum. Özellikle yazın bu sıcaklarda zaten yüzümüz fondöteni bile kabul etmiyor.

Yüzünüz için sadece su ve sabun kullanın dersem hepiniz sabun cildimi kurutuyor ve sertleştiriyor diyeceksiniz. Bu sorun için nemlendiricili sabunları tercih edebilirsiniz. Ayrıca aktarlarda birçok organik sabun bulabilirsiniz. Örneğin ben lavanta sabunu kullanıyorum ve gerçekten cilde çok faydalı lavanta, cildinize parlak ve canlı bir görünüm kazandırıyor.

Ben sabahları kalktığımda yüzümü soğuk suyla ve bol sabunla köpürterek yıkıyorum. Eğer cildiniz yağlıysa sabun yağdan arınmasını sağlıyor. Sivilceleri de gerçekten gözle görülür oranda azaltıyor. Zaten sivilceler cildimizde yağ ve kir oranı arttığı zaman çoğalıyor.

Sabunla yıkadıktan sonra yüzüme başka hiçbir şey sürmüyorum. Cildimin nefes almasını dinlenmesini istiyorum. Bir kaç saat sonra cildinizin tekrar yağlandığını göreceksiniz. Sabunla yıkama işlemini yenileyebilirsiniz. Gün içinde bunu sık sık yapabilirsiniz bu sayede sivilceler için onlarca krem ve maske kullanmanıza gerek kalmayacak.

Tabi ki hiç ürün kullanmayın diyemem ama ilk adım olarak su ve sabunla başlayabiliriz. Sonraki yazımda görüşmek üzere ☺

You May Also Like

9 yorum

  1. Verdiğiniz bilgiler için tşkrdrm mutlaka deniycem mutlu günler.:)

    YanıtlaSil
  2. Teşekkür ederim Pınar ın günlüğü verdiğiniz bilgiler harika lütfen bizi bilgilendirmeye devam edin

    YanıtlaSil
  3. Bilgiler için teşekkürler:) ben yapabildiğim kadar uygulamaya çalısıyorum bakalım :)

    YanıtlaSil

Instagram