Blogger tarafından desteklenmektedir.

Sen Yeter ki Iste

by - Ekim 31, 2017


Merhaba arkadaşlar☺

Bugün size hayatta neler yapabileceğinizi hatırlatacağım. Evet hatırlatmak diyorum çünkü hayat koşturmacasından hayallerini unutmuş birçoğunuz. Unutmadıysa da elde edemeyeceğini düşünüyor.

Öncelikle, ben bunu yapamam, başaramam, alamam gibi kendi motivasyonunuzu düşürdüğünüz olumsuzluklardan uzak durun. "Yapanlar nasıl yaptı" diye düşünün. Zaten en iyi gaza getirme cümlesidir bilirsiniz 😂
Ama siz ciddi anlamda düşünün.

Çok isteyin. Çok isterseniz çok çaba gösterirsiniz. Önünüzde hiçbir engel kalmaz. Yapanlar çok istedikleri ve çaba gösterdikleri için yaptı. Siz başarısızsanız yeterince istemiyorsunuz demektir. Mesela sigara içen birini düşünün. Sigarayı bırakmak istemiyorsa ona sigaranın zararlarını anlatmanızın bir anlamı yoktur. Zaten bırakmak istemiyor. Çaba göstermez.

Çok çabalayın. Gerekirse o hayalinize kafayı takın ama başarmadan bırakmayın. Bu hayaliniz güzel bir üniversite olabilir, yeni bir ev olabilir, yeni bir iş, yeni bir araba olabilir. Ne olursa olsun hayalinize ulaşmak için ne yapmanız gerekiyorsa sonuna kadar onu yapın.

Siz yeter ki çok isteyin, zaten olur. Başarmaya başladıkça arkanıza dönüp baktığınızda kendinizle gurur duyacaksınız.

Azimle ve sevgiyle kalın, görüşmek üzere🙋

You May Also Like

10 yorum

 1. İstemek her şeyin başı ... İnsan yürekten isteyince her zorluğun üstesinden geliyor . Çok güzel bir yazı elinize sağlık . Sevgiler 😊

  YanıtlaSil
 2. Evet işin sırrını ne de güzel özetlemişsin çok istemekle başlayıp, yılmamak, sabretmek, çok çalışmak ve sonunda da kaçınılmaz sona yani mutlu son'a ulaşmak, işte buu :))

  YanıtlaSil
 3. Çok güzel bir paylaşım olmuş canım. İnsan birşeyler için çabalamalı, sabretmeli ve elde etmek için uğraşmalı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim😊 evet isteyince her şey bizim elimizde

   Sil
 4. Azim varsa çözüm de vardır. Güzel bi paylaşım ellerinize sağlık. 👌👍

  YanıtlaSil
 5. ay evet kafaya takıp odaklanmalı de miii :)

  YanıtlaSil

Instagram