Blogger tarafından desteklenmektedir.

1881-193∞ ❤

by - Kasım 10, 2017


10 Kasım bugün okulda anma töreniyle başladı. Okulun meydanında her bölümden öğrenci, öğretim üyesi, dekan tam 9.05 geçe siren sesiyle hazır ola geçtik. Siren sesi oldum olası etkilemiştir beni. Küçüklüğümde de duyduğumda gözlerim dolardı. Bugün de öyle oldu. 

Sirenden sonra Istiklal Marşı okuduk ve topluca konferans salonuna geçtik. Önce çok değerli hocalarımız bizim için hazırladıkları 10 Kasım sunumlarını yaptılar. Geçmişimizi, neler yaşadığımızı, Atatürk'ün nasıl büyüdüğünü ve bizim için neler yaptığını hatırlattılar bize. Daha sonra sanat fakültesinden görevli arkadaşlarımız Atatürk'ün sevdiği müzikleri enstrüman ile çalıp bize dinleti yaptılar. Harikaydı. Gözlerimiz dolu dolu dinledik. Zaten Çalın Davulları türküsü beni her zaman duygulandırır. Daha sonra konferans bitti ve arkadaşımla çarşıya indik. Düzce anıt parkta Atatürk heykeli önünde askerler bekliyordu. Bayraklar yarıya inmiş, yas tutuyordu. 

Bugün 10 Kasım Atatürk'ü anma gününün nasıl geçtiğini sizinle paylaşmak istedim. 100 yıl öncesinden geleceği gören, her türlü oluşabilecek tehlikeye karşı bizi biz doğmadan uyaran, bilgili, akıllı, dünyanın saygı duyduğu ve bir daha asla karşılaşamayacağımız lider... Onu bir gün değil her gün anmak ve onun izinde, bize bıraktığı ülkeye sahip çıkan, değerlerini koruyup kaybetmeyen bir millet olmamız dileğiyle.. SEVGIYLE, SAYGIYLA, ÖZLEMLE, IZINDE...

You May Also Like

12 yorum

 1. Ben de dün duygu dolu geçirdim günü.Umarım bizler atalarımıza layık nesiller olabiliriz...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım layık oluruz ve layık olabilecek bir gelecek yetiştiririz..

   Sil
 2. Mustafa Kemal'in ASKERLERİYİZ!

  YanıtlaSil
 3. En büyük şansımız, Ata' mız...

  YanıtlaSil
 4. ay iyi ki koymuşun fotolarııı canlandı zihnimdee :)

  YanıtlaSil
 5. Bazı izler silinmez kalplerden..Aynen Başkomutanımız Liderimiz Atamız Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi..

  YanıtlaSil