Blogger tarafından desteklenmektedir.

Sorunların Üstesinden Gelmek

by - Kasım 10, 2017


Hergün bir çok sorunla karşılaşıyoruz. Dışarı çıkarken çok önemli eşyalarımızı evde unutuyoruz, dışarda başımıza başka şeyler geliyor. Gün içinde aslında biz farketmesekte her anımız farklı geçiyor.

Karşılaştığımız sorunlara karşı tutumumuz nasıl oluyor peki? En küçük bir şeyde bile dünya başına yıkılmış kadar kötü olanlar var. Sorunları aşmak için hep birisine ihtiyaç duyanlar var. Bir de ne olursa olsun kendi sorunlarını kendi halletmesini bilenler var.

Ayaklarımız yere ne kadar güvende basarsa o kadar rahat ayakta kalırız aslında. Önce kendimize güvenmemiz gerekiyor. Ben yaparım dememiz gerekiyor. Çünkü eğer yanımızda güvendiğiniz insanlar olmazsa, tek kalırsak ve bir sorunla karşılaşırsak, iş başa düşer ve o sorunu halletme gücünü kendimizde buluruz.

Arkanıza birilerini alarak kendinizi güvende hissedemeyiz. Kendi arkamızda kendimizin olması lazım. Yanımızdaki insanlar her zaman bizimle değildi, her zaman bizimle olamayabilirler. En kötüsünü düşünürsek "ölüm var."

Kendi işini kendi başaran, güçlü, kendi ayakları üstünde durabilen bireyler, güçlü bireyler yetiştirir. Çocuklarınıza da bir şeyler yaparken yapamazsan ben yaparım güvenini vermemeliyiz. Bırakalım yapmaya çalışsın yapamazsa bir daha dener. Hayat uzun, önünde çok yol var. Yarın ne olacağımızı bilmiyoruz  hiç birimiz.

Tek başımıza güçlü olup sorunlarımızın üstesinden gelmek zorundayız. Birisi bir sorunumuzu halletmeye yardım ettiğinde o olmasa asla yapamazdım diye düşünmektense o olmasa da ben bunu başarırdım demeliyiz. Kendimize güvenmeliyiz. Hepimiz çok güçlüyüz..

You May Also Like

18 yorum

 1. çekilişler yazıma son yorum yapan arkadaşımıza gitsene noluuur hadi onu da aramıza katalııım :)

  YanıtlaSil
 2. Evet güçlüyüz,bazen fark edemiyoruz kendimizdeki o gücü....

  YanıtlaSil
 3. Bazen en güvendiğin kişi arkandan vurunca o gücü kaybedip tek başına bir güç kazanamıyorsun ve resmen yıkılıyorsun. Harika bir yazı olmuş, güzel motive ediyorsun :)

  YanıtlaSil
 4. ayyyyy çok güçlüyüz ayooool :)

  YanıtlaSil
 5. Sevgili Pınar, yazında değindiğin konu çok önemli. Sana katılmamak mümkün değil. insanın kendi iç gücünü bilmesi ve bunu besleyebilmesi gerek. Diğer yandan, insanın ihtiyaç duyduğunda yanında olduğunu bildiği insanların varlığını hissetmesi de güzeldir. Bunu da hissedebilmeli insan. O zaman şöyle mi desek: Güçlü ve çözüm sahibi olabilmeyi de öğrenmeli insan, gerektiğinde destek alabilmeyi de. Yazılabilecek çok şey var. Bu arada seni takip ediyorum. Sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haklısın tabi sadece kendimize güvenerek ya da sadece başkalarına güvenerek yaşayamayız 😊 teşekkür ederim bende sizi takibe alıyorum , sevgiler 💕

   Sil
 6. Bencede canın bu hayatta kimseye güvenmemeliyiz, ayakta durmeyı güçlü olmayı öğrenemeyiz yoksa..

  YanıtlaSil
 7. Very Nice.. I read this article by translate it. Nice..

  YanıtlaSil

Instagram