Blogger tarafından desteklenmektedir.

Acıları Saklamak

by - Ocak 16, 2018


Biz insanlar çok garip varlıklarız. Kimseye düştüğümüzü göstermek istemeyiz. Dışardan bakıldığında her zaman çok iyiyiz, mükemmeliz. Hayatımızda hiç sorun yok. Her şey toz pembe. 


Kötü günümüzü gösterip düşman güldürmeyiz biz. Saklarız. İçimize atarız. Bazen en yakınımızla bile paylaşmayız. Ya içinden bana gülerse, ya onun için bu sorun çok basitse ve benimle dalga geçerse...

Bunu bize yaptıran egomuz aslında. Küçük düşeceğimizi düşünmemiz. Rezil olacağımızı düşünmemiz. Egomuz o kadar yüksek ki başkasının bizim için kötü bir şey düşünmesine bile tahammülümüz yok. 

Unuttuğumuz bir şey var. Hepimiz insanız. Bizi küçük gören de, dalga geçen de, kötü günümüzde yanımızda olan da insan. Düşebiliriz. Kalkarız. Herkes düşer ve kalkar hayatın şartı bu. Kabullenmek zorundayız. 

You May Also Like

14 yorum

 1. Bazıları senin düşüşünden zevk alıyor. En zayıf halini en yakın dostlarından başkasına göstermeyeceksin bence.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sorun zaten insanların başkasının acısından zevk alması. Kendisinin başına hiç kötü şeyler gelmeyecekmiş gibi yaşaması... Bazen en yakın dost dediklerimize bile gösteremiyoruz acımızı.

   Sil
 2. Ben egodan ziyade anlaşılmamaktan kaynaklandığını düşünüyorum. Empati eksikliği :(

  YanıtlaSil
 3. Bende cok cana yakin,icindeki herseyi patadanaaakk soyleyen bir hatun gibi gozuksemde,oyle degilim malesef🙈Yalnizliga alistigimdan midir nedir en yakinlarima bile bazen anlatamiyorum canimi sikan,beynimi yoran seyleri.Guven eksikligim var saniyorum...Oyle iste😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de öyleyim Büşracığım.. çok kötü ama içimizde biriktirip içimizde kendi kendimize halletmeye çalışıyoruz işte :(

   Sil
 4. Acıları saklamak gerek herkese söylenmez.Belki çekirdek aileye anlatılabilir sonrasında evlendiği eşine.Bunun dışınd kalanlara acıdığını göstermek bir tür kozdur küçücük düşmek anlamına geliyor öyle yada böyle bu duruma düşmemek için elden geldiğince dikkatli ve saygılı bir yaşam sürmeli...

  YanıtlaSil
 5. Çok doğru kimse dört dörtlük değil :D kimse kusursuz değil ki bunu neden kabullenimiyoruz ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Her şeyin fazla mükemmel olmasını istediğimiz için sanırım 🤔

   Sil
 6. Kısa ve öz bir anlatım olmuş gerçekten. Ama ne yazık ki 'herkes ne der' düşüncesini atamıyoruz bir türlü üzerimizden.

  YanıtlaSil
 7. Sanırım bunun sebebi egomuzun zedelenmesi değil de duygularımızın zedelenmesi. Biriyle derdimizi paylaşıp karşısında kuru bir "boşver"den fazlasını göremeyince insan kırılıyor. Kırıldığı yerin de tekrar üstüne gidemiyor sanırım.

  YanıtlaSil

Instagram