Blogger tarafından desteklenmektedir.

İKİNCİ EL KIYAFET SATMAK

by - Mart 05, 2018


Merhaba 👧

Bu yazıda ikinci el kıyafet satma konusunda düşüncelerimi sizinle paylaşmak istiyorum. Belki bu yazıyı okuyanlar arasında bu tür uygulamaları kullanan ya da kullanmayı düşünenler vardır.

Dolap, modacruz vs uygulamalar çıktıktan sonra ben de üye olup araştırmaya başladım. Uygulamada yeni etiketli ya da az kullanılmış size olmayan kıyafetleri aldığınızdan daha uygun fiyatlara satıyorsunuz. Güzel bir etkinlik bence. Örneğin denemeden aldığınız eve geldiğinizde beğenmediğiniz kıyafeti elden çıkarabilirsiniz. Ama kötüye kullanım var tabiki.

Uygulamada iş para kazanmaya dönünce herkesin gözü dönüyor adeta ve evde ne kadar eski püskü giyilmez kıyafeti varsa yüklüyorlar. Derisi sökülmüş deri ceketler, yıkanmaktan sünmüş pamuklanmış kazaklar ya da geçen gün gördüm ve çok sinirlendim, bir pantolon satılıyordu ve bacak kısmında iki delikle. Açıklamada hafif defolu yazıyor. O kadar saygısızca geldi ki bu tür satışlar bana.

Giyemediğin yeni kıyafetleri satmak istemek gayet normal ama eskidiği için giyemediğin kıyafeti oraya koyarak nasıl başkasına layık görüyorsun. Bu karşındaki insana nasıl bir saygısızlık.

O tür kötü durumdaki kıyafetleri alan insanlar var mıdır bilmiyorum ama onu oraya koyabilen insanlara hayret ettim. Gerçekten toplumsal düşünce ve duyarlılık sıfır bu tür insanlarda.

Uygulamayı bende kullanıyorum. Ama makul şartlarda tabiki. Eğer siz de kullanacaksanız lütfen bunları göz önünde bulundurun. Empati yapın. Üye olmayı düşünüyorsanız Dolap’a PNRCBNOGLUU koduyla üye olduğunuzda 20tl indirimle alışveriş yapabilirsiniz.

You May Also Like

15 yorum

 1. Giymekten vazgeçtiğimiz giysileri paraya dönüştürmek isteyebiliriz ama giyilebilir durumda olmalı. Diğerleri için belediyelerin toplama kumbaraları var. Ben şahsen oralara bırakıyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Katılıyorum. Ama belediyenin önündeki kıyafetler ihtiyaç sahiplerine gidiyorsa onlara da dikkat edilmeli. Geri dönüşüm falan yapılıyorsa en kötü durumdakiler orada değerlendirilebilir 😊

   Sil
 2. Ben bugüne kadar hiçbir kıyafetimi satmadım. Çevremde o kadar çok ihtiyaç sahibi var ki, kilo değişimlerim de hep dağıttım. Satmaya kalksaydım da emin ol hiç alan olmazdı :)

  YanıtlaSil
 3. Çok haklısınız. Eldeki kıyafet iyi durumdaysa tabi ki satılabilir. Hem böylesi belki birçok insan içinde iyi olur ancak diğer kötü durumda ki kıyafetler biraz insanlara hakaret etmek gibi oluyor. Giyecek kişilerinde bir insan olduğunu unutmamak lazım.

  YanıtlaSil
 4. Katılıyorum yazdıklarına bazı insanlar eskimiş kullanılamayacak durumdaki şeyleri durumu olmayan insanlara veriyor ben buna da karşıyım. giyilemeyecek şeyi insanlar ne yapsın...

  YanıtlaSil
 5. Bunlar terbiyesiz de ondan canım ... Bence çok güzel bir uygulama . Giyilmeyen kıyafetler dolapta eskiyor , birine versen laf söz olur veremiyorsun ... Bu yöntem bence çok güzel. Sevgiler canım .🌸🌸

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet haklısın laf olması konusunda 😔 uygulamalar amacına yönelik kullanılırsa gerçekten güzel 😊

   Sil
 6. Gardırobunuzda Neleri Elden Çıkarabilirsiniz? 🌸 https://www.tarz2.com/gardirobunuzda-neleri-elden-cikarabilirsiniz

  YanıtlaSil
 7. Ben de satmaya karşıyım sanki.. İhtiyaç sahiplerine vermek içime daha çok siniyor.
  Bu arada blog keşif etkinliğinde gördüm sizi takibe alıyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet etrafımızda ihtiyaç sahipleri varsa vermek çok daha iyi 😊 teşekkür ederim bende sizi takibe alıyorum 😊

   Sil
 8. aa peki nasıl alım satım trafiği çok mu. kötüye kullanımda noluyor nabıyo site.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sanırım işlemleri iptal ediyor ya da yüklenen ürünleri siliyor olabilirler kontrollerden sonra 🙄 trafik şaşırtıcı derecede fazla 🙈

   Sil

Instagram