Blogger tarafından desteklenmektedir.

KİRPİKLERİMİ NASIL UZATTIM?

by - Ağustos 26, 2018Merhaba
Benim kirpiklerim düz, sarı ve seyrek olduğu için uzun zamandır sürekli kirpük uzatma, gürleştirme vs. ile ilgili araştırma yapıyorum. Makyajsızken kirpiklerim sarı olduğu için neredeyse yok gibiler. Makyaj yaparken de kıvrık olması için kirpik kıvırıcı kullanıyorum ve kullananlar bilir eğer maskaranız çok ıslaksa veya tutan bir maskara değilse kıvırdığınız kirpikleriniz maskara sürünce dümdüz olur yeniden. Bir nevi boşa kıvırmış oluyorsunuz. Maskara sürdükten sonra kıvırmakta kirpiklerinizin kesilmesine ve kopmasına neden olacaktır. 

Benim gibi kirpikleriniz varsa maskara sürsenizde istediğiniz görüntüyü kazanamayabilirsiniz. Bu yüzden ben de araştırmalarım sonucu hint yağı ve tatlı badem yağının kaş ve kirpik uzatmada etkili olduğunu buldum. Denemekten ne çıkar dedim ve aktardan hint yağı ve badem yağı aldım. Boş ve temiz lens kutuma bir çay kaşığı hint yağı ve bir çay kaşığı badem yağı koydum. Bitmiş bir maskaramın fırçasını yıkadım ve her gece kirpiklerime ve kaşlarıma bolca uyguladım. Çok üşendiğim zamanlarda ellerim temizken parmaklarımla bile uyguladığım oldu. İsterseniz pamuklu kulak çubuklarından da kullanabilirsiniz ama önemli olan kirpik diplerinize iyice yedirmeniz gerekiyor. Bu işlemi yaparken gözünüzde hiç makyaj bulunmamalı, bu konuda uyarmama bile gerek yok bence :)


Ben bu işlemi yaklaşık bir ay boyunca her gece azimle uyguladım. Daha sonrasında gerçekten kirpiklerimin uzadığını ve gürleştiğini gördüm. Hatta her gün makyaj yapıp yıprattığım kirpiklerimi beslediğini ve sağlıklı hale getirdiğini düşünüyorum. Hala unutmadığımda her gece uyguluyorum. Kirpiklerimiz de sürekli dökülüp kendini yeniliyormuş bu süreçte yeni çıkan minik minik kirpikler gördüm. Bir şey olsun ve kirpiklerimi hem uzatsın, gürleştirsin hem de ucuz olsun diyorsanız kesinlikle denemelisiniz.

You May Also Like

12 yorum

 1. Çok güzel bir bilgi. Teşekkürler paylaşıma. Bitmiş maskara var da nasıl temizleyeceğim ona takıldım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben fırçasını sabunla yıkayıp temizledim tabii kutusunu temizleme şansımız yok 😂 rica ederim 😊

   Sil
 2. ay çokoşşşş buuuu, herkese söleyim bunuuuu :) eh instada fotoların vaar demek ki en son fotoların böyle hımmmm :)

  YanıtlaSil
 3. kaşlarda bir etkisi oldu mu ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet oldukça 😄 çok seyrek kaşlarımda boşluklar dolmaya başladı 😊

   Sil
 4. Küçükken yetişkinlerin kirpiklerim hakkında söylediklerinden sonra banyoya gidip gizlice makasla kesmişim ucundan. Pek hatırlamıyorum ama daha sonraları annemin iyi ki gözüne sokmamışsın makası diye anlattığını hatırlıyorum. Çocuklara böyle şeyler söylenmemeli.

  Kirpiğe faydalı olan bir de sürme var. Bu bilgiyi de paylaşmak istedim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de duymuştum o kesme işini hatta kesinca gürleşiyormuş daha uzun oluyormuş falan 🤔 denemedim zaten cesarette edemem ama doğal yağlar kullanmanın bir zararı olacağını düşünmüyorum hatta hint yağının antibakteriyel etkisi olduğunu okumuştum 😊

   Sil
 5. Ben de denemek istiyorum kesinlikle, ama sorunum kirpiklerimin kısa olması değil. Kullandığım maskaralardan mıdır bilmiyorum ama ne zaman maskara sürsem akşam çıkardığımda mutlaka 2 3 kirpiğim düşüyor. Bir önerin var mıdır bana :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim de çok dökülüyor mutlaka bir etkisini görürsün yeni yeni minik kirpiklerin çıktığını görmek çok mutlu ediyor 😄

   Sil
 6. bak son yazıma koydum bu yazınııı :)

  YanıtlaSil

Instagram