Blogger tarafından desteklenmektedir.

Pazar Sohbetleri #1

by - Ekim 28, 2018


Herkese merhaba

Bloğumun biraz daha kozmetik ürünlerine kaymasıyla birlikte aramızdaki o samimi havayı kaybettiğimizi düşünmeye başladım. Aslında kozmetik ürünleri yazmak, yorumlamak bana iyi hissettiriyor ama bloğumda her türden içerikte yazı olmasını da istiyorum.

Bundan sonra her hafta pazar günü o hafta olan biteni yazdığım bir sohbet yazısı serisi başlatmak istiyorum bu yazıyla birlikte. Hem blogla daha çok ilgilenmek için bir bahanem olmuş olur hem de biraz olsun içimi dökebilirim.

Bu hafta pazartesiden itibaren gayet sakin başlamıştı aslında. Pazartesi dersim yoktu, salı günü öğlenden sonraydı ve bol bol uyudum. Çarşamba sabah dersim 9daydı ve ben kahvaltı yapıp rahat hazırlanmak için 7 de kalkıyorum. Kalktım ve tuvalete gittim. Aynada kendime baktığımda şok oldum çünkü sağ gözüm şiş ve kan çanağı gibiydi. Sol gözümde hiçbir şey yoktu. Aynaya yaklaşıp inceledim gözümü ama hemen geçecek bir şeye benzemiyordu ve beni korkuttu açıkcası. Lens kullandığım için mikrop kaptırdığımı düşündüm.

Kalhvaltı yaptım, hazırlandım ve hastaneye gittim. Göz randevusu alıp yaklaşık 2 saat bekledikten sonra muayene olabildim ve doktor viral bir enfeksiyon olduğunu, ilaçlarımı kullanınca hemen geçeceğini, korkacak bir şey olmadığını söyledi. Aslında benim için en önemlisi bir hafta boyunca lens takmayacağımı söylemesi oldu. Göz numaram büyük olduğu için lenssiz çok zorlanıyorum ve gözlüğüm de yok. Ama böyle durumlar içn gözlük almaya karar verdim bu bahaneyle.

Çarşamba ilaçlarımı aldıktan sonra çarşıda ufak işlerimi halledip yurda döndüm. Perşembe günü halk sağlığı stajımız vardı ve sanırım üniversite hayatımda geçirdiğim en zor stajlardan birini geçirdim. Stajda ilk önce bir ilkokulda öğrencilerin velilerinin numaralarını alıyorsunuz sonra o ailelerle isterlerse görüşme ayarlıyorsunuz ve 10 hafta boyunca her perşembe 40-50 dakika o aileyi evinde ziyaret ediyorsunuz. Tahmin edersiniz ki kimse evinde yabancı insanlar istemiyor o yüzden aile bulmak çok zor oldu. Bulduktan sonra eve ziyaret için giderken hava yağmurlu ve ev uzak olduğu için yürürken çok yorulduk. Evlere 2 kişi gidiyorsunuz ve partnerinizin de ayrı bir evi var benimkini ziyaret ettikten sonra da partnerimin ailesini ziyarete gittik ve çok ters yöndeydi. Çok zorlandık ve çok ıslandık. Benim için çok zor bir gündü. Hem de lenssiz, her yeri bulanık görürken!

Cuma günleri benim dersim olmadığı için yurtta ısınarak ve çok uyuyarak vakit geçirdim. Youtube videoları izleyerek kendime dinlenme günü verdim. Cumartesi kahvaltıdan sonra biraz dışarı çıkıp dolandıktan sonra yurda gelince sakin bitti. Ta ki bu sabaha kadar..
Sabah uyandım ve annem mesaj atmıştı. Günaydınlaştık hal hatır sorduk ve annem sana bir şey söyleyeceğim dedi. Beni aradı. Öğrendim ki babam ve kardeşim kaza yapmışlar. Çok şükür ki kendilerinde bir şey yok ama araba çok kötü durumda. Babamın yüzümde birkaç dikiş var, kardeşimin kafasında küçük bir sıyrık. Kaza fotoğraflarını gördüğümde ve onlardan dinlediğimde boğazım düğümlendi. Onları en son bir ay önce Düzceye gelirken görmüştüm ve zaten özlem çekerken başlarına bir olay gelmiş olması beni çok etkiledi. İyi ki onlara bir şey olmadı. Mal kaybımız olmasına da üzüldük tabii ama mal denilen şey yeniden alınabilir çok şükür ki sevdiklerime zarar gelmedi. Daha kardeşimle bir sürü yapacağımız şey var, hayalleri var, hayallerimiz var... Allah yokluklarını göstermesin.

Bugun yaşadığım üzüntüyü ve şoku henüz atlatamadım. Kaza dün olmuş ama ben korkup paniklemeyim diye bana bu sabah anlattılar. Keşke Kayseri yakın olsaydı da hemen gitseydim yanlarına. En azından sarılırdım onlara ve iyi olduklarını görürdüm. Her ne kadar telefonda iyiyim deseler de merak kalıyor insanın aklında.

Benim bir haftam böyle geçti umarım buraya kadar okumuşsunuzdur. Okuduysanız yorumlarınızı bekliyorum. Biraz geç oldu saat bunu paylaşırken ama bizim ailecek bir adetimiz vardır. Her gece yatmadan önce evdeki herkes birbirini öpüp iyi geceler diler. Bunu her gece yaparız. Şimdi evde olsaydım da yatmadan önce bunu yapardım. O yüzden siz benim yerime yanınızdaki sevdiklerini öpün, sarılın ve iyi geceler dileyin. Ona onu ne kadar çok sevdiğinizi söylemeyi ihmal etmeyin.

Kendinize iyi bakın. Haftaya görüşmek üzere!🙋🏻‍♀️

You May Also Like

10 yorum

 1. Hem gözünüz için hem de kaza için çok geçmiş olsun.Allah acil şifalar versin kaza beladan korusun.Bu tip yazı çok iyi olmuş.Sanki vlog izliyormuş gibi olmuş.Çok beğendim her hafta pazar okumaya çalışacağım☺️Mutlu haftalar☺️

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim. Amin 🙏🏻 Allah sevdiklerimizi başımızdan eksik etmesin ☺ Beğenmenize çok sevdim, her hafta yazmaya özen göstereceğim ☺☺

   Sil
 2. Seni çok seviyorum minnooooşş iyi ki varsın 💋❤❤

  YanıtlaSil
 3. Allah, beterinden saklasın. Allah, seni ailene, aileni de sana bağışlasın. Böyle zamanlarda uzakta olmanın ne demek olduğunu iyi bilirim. Büyük geçmiş olsun. Aslında bu pazar sohbetleri konusunda güzel bir fikir de vermiş oldun bana. Belki ben de bunu hayata geçirebilirim kendi blogumda. Tekrar büyük geçmiş olsun, gecen hayrolsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amin 🙏🏻 Evet uzakta olmak çok zordu benim için 😔 Teşekkür ederim 🙏🏻 Beğenmenize çok sevindim yazarsanız mutlaka okuyacağım ☺ İyi geceler

   Sil
 4. Sizin gözünüz için de, ailenizin geçirmiş olduğu kaza için de çok geçmiş olsun. Çok şükür verilmil sadakanız varmış. Uzakta iken insan daha çok endişelenir, anlıyorum sizi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. Çok şükür 🙏🏻 uzakta olmak bu gibi durumlarda çok kötü gerçekten. Ailenizin yanında en çok olmanız gereken zamanda olamıyorsunuz malesef.

   Sil
 5. çok çok geçmiş olsun. iyi bilirim, uzaklardan sevdiklerimizden kötü haber almak adeta birkaç yaş yaşlandırıyor insanı. annemi, babamı ve en son geçtiğimiz ay abimi kaybettim. zor çok zor. haberleri geldikten sonra birkaç saat tarifi imkansız ruh haline giriyorsunuz. travma gibi. atlatabilen şanslı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Başınız sağ olsun,Allah rahmet eylesin. Evet gerçekten zor. Ben annem kaza fotoğraflarını atana kadar kazayı idrak edemedim sanırım, fotoğrafları gördükten sonra çok kötü oldum. Atlattık çok şükür ya da ben uzakta olduğum için atlattım ama annemin babamın kardeşimin henüz pek atlatabildiğini düşünmüyorum. Onlar benden daha büyük travma yaşadılar.

   Sil

Instagram