Blogger tarafından desteklenmektedir.

Dünün Hikayesi / MİM

by - Kasım 06, 2018


Merhaba,

Sevgili Umman Aslan çok güzel bir mim başlatmış ve sevgili Özlem Kutlu beni mimlemiş. O yüzden ben de bir an önce bu eğlenceli mimi yapmak istiyorum. Onların da yazılarına ulaşmak için isimlerine tıklayabilirsiniz.

Dünün Hikayesi

Sabah 7.26 da oda arkadaşının seslenişiyle uyandı. Aslında alarmını 7.00'a kurmuştu ama uyku sersemi alarm çaldığında farkında olmadan kapatmıştı. Ona seslenen oda arkadaşıyla Allahtan aynı sınıftalardı ve iyi ki beni uyandırdı diye düşündü. Hemen yataktan fırladı ve koşarak banyoya gitti. Elini yüzünü yıkadıktan sonra dolabın önüne geçip ne giyeceğine karar verdi. Bugün özel bir gündü o yüzden şık olmalıydı. Yeni aldığı küpeleri taktı. Güzel bir kazak ve tayt giydikten sonra topuklu botlarını bazasının altından çıkarttı.

Banyoya tekrar dönüp makyajını yapmaya başladı. Bu sırada saç düzleştiricisi fişe takılı, ısınmaya başlamıştı. Her zaman yaptığı makyajını yaptı. Saçlarını tarayıp düzleştirdi. Yurdun yemekhanesine indi. Yanına termosunu da almıştı. Termosuna çay doldurdu, bir simit, bir üçgen peynir ve bir su alıp hemen yurttan çıktı. Kapıda otobüs bekliyordu ama çok dolmuştu. O yüzden bir sonrakine binmeye karar verdi. Zaten diğer otobüste geliyordu.

Okula gittiğinde okulu özlediğini hissetti. Günlerdir ders yoktu. Amfide arkadaşlarıyla her zaman oturdukları yere geçti. Tam oturmuşken dersin hocası geldi ve bilgisayarı açıp tahtayı ayarlamaya çalışıyordu. Hızlı bir şekilde simitini ve üçgen peynirini yedi. Çay çok sıcak olduğu için içememişti. Termosun kapağını açık bırakmaya karar verdi. Bugün sınıfta çok az kişi vardı. Hoca dersi anlatmaya başladığında herkes susup dinlemeye başladı. Hocanın ses tonu, mimikleri, konuya hakimiyeti ne güzel diye geçirdi içinden. Psikiyatri dersiydi ve anlatılan konudan etkilenmişti.

Saat 12'ye yaklaşırken öğle arası oldu. Arkadaşlarıyla buluşma saati ayarlayıp, çok önemli bir işi olduğu için çarşıya inmesi gerektiğini söyleyip koşarak çıktı sınıftan. Çarşıya geldiğinde şubede alınmayı bekleyen kargosunu ve tamircideki ayakkabısıyla çantasını aldı. Avm de iki arkadaşıyla buluşacaktı. Diğer arkadaşları onları bir kafede bekliyorlardı. Arkadaşlarıyla birlikte hemen 4 tane hediye ve bir pasta alıp diğer arkadaşlarının beklediği kafeye gittiler. Bugun 4 arkadaşlarının doğum gününü kutlayacaklardı. Doğum günleri yazındı ve hediye alamamış, pasta kesememiş sadece telefondan kutlamışlardı.

Kafeye girdiklerinde diğer arkadaşlarına göstermeden pastayı teslim ettiler ve mumları yakıp getirmelerini söylediler. Masaya oturduklarında 8 kişilik grup tamamlanmıştı. Bu grup 1. Sınıftan beri hep bir aradaydı. Grubun 4'ü diğer 4'ünün doğum gününü kutluyordu. Pasta geldiğinde herkes şaşkınlık için bakakaldı. Hiçbiri beklemiyordu. Bu sürprize hem çok şaşırdılar hem de çok mutlu oldular. Herkes hediyesini çok beğendi.

Kafede biraz oturup yapacakları grup ödevinin planlamasını yaptıktan sonra kalktılar. Koşar adımlarla yurda geldi çünkü çok acıkmıştı. Öğlen koşturmacadan yemek yiyememişti ve sabah ki simitle duruyordu. Kafede yediği pastanın kreması biraz içini bulandırmıştı. Hemen odasına çıktı. Elindeki kargo, ayakkabı ve çanta poşetlerini bir kenara bıraktı. Küçük bir tokayla saçlarını tepesinde topladı. Hızla üstünü değiştirdikten sonra yemekhaneye indi.

Her zaman 1 ya da 2 çeşit yemek alır, ekmek almaz ve o yemekle doyardı ama bugun 3 çeşit yemek almıştı ve üstüne de bir parça ekmek. İçinden güldü kendine. Önce gözümün doyması gerekiyor sanırım dedi. Boş bir masaya oturup yemeklerini yedi. Tepsisini yıkama bölümüne bıraktı ve odasına çıktı. Gün boyu ayağında duran topuklu ayakkabıları ayaklarını yormuştu. Yatağına uzantı. Yapmayı en sevdiği şeyi yapıp youtube'dan bir video açtı. Birkaç dakika sonra uyuyakalmıştı. Saat 18.30'dan 20.00'a kadar uyudu. Uyandığında telefonu yorganın içinde kaybolmuştu. Tuş kilidini açtığında yarım kalan videoyu gördü. Kalktı banyoya gitti. Aynaya baktığında yüzünde makyajla uyuduğunu gördü. Söylenerek odasına geri geldi ve komodinin çekmecesinden çıkarttığı pamuklarla ve makyaj temizleme suyuyla yüzünü temizledi.

Banyoya gidip yüzüne su çarptıktan sonra tekrar odasına döndü. Uyumak iyi geldi diye düşündü. Dinlenmişti. Ders çalışması gerekiyordu ama bloğuna girdi. Yapılan yorumları cevapladı. Sonra çalışma masasına geçip ders notlarını okudu. Saatin ne kadar geç olduğunu farkettiğinde ise tekrar yatağına döndü. Tam yerleşmişti ki unuttuğu bir şeyi hatırladı. Bu akşam spor yapmamıştı. Kendine bir söz vermişti ve 30 gün boyunca her akşam 100 squat yapıcaktı ve tabii ki yanında başka hareketler de. Saatin 01.00 olmasına aldırmadan yatağından kalktı ve matını yere serdi. Sporunu yaptı. Nefes nefese kalmıştı. Yaptığı spordan tatmin olmuş bir şekilde yere serdiği matını topladı, banyoya gidip yüzünü yıkadı, dişlerini fırçaladı. İçi rahat bir şekilde uyuyabilirdi artık. Yatağına döndü. Biraz telefonda sosyal medyaya göz gezdirdikten sonra telefonunu komodinin üstüne bıraktı ve kendini uykuya teslim etti.


Benim dünüm böyleydi. Umarım çok uzun yazmamışımdır ve sıkılmamışsınızdır. Hikaye şeklinde yazmak çok hoşuma gitti benim. Siz de beğendiyseniz yorumlarınızı bekliyorum 🙋🏻‍♀️😊

Veee ben de birilerini mimlemek istiyorum,
Sevgili The Sağlams,
Sevgili Aslıhanın Dünyası ve
Sevgili kardeşim Peluşumu mimliyorum. Peluş hafta içleri biraz fazla yoğun oluyor ama bu mimi seveceğini ve haftasomu yapacağına eminim 😊

You May Also Like

10 yorum

 1. Çok güzeldi. Devam edebilirsin severek okurum :) bende uygun olduğum ilk anda yazacağım. Mim için teşekkür ederim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel yorumun için teşekkür ederim 🤭 hikaye gibi yazmak benim de çok hoşuma gitti 😁😁 yazını bekliyorum 🌸

   Sil
 2. Ay cidden hikaye gibi aktı gittiii dünün hikayen😁💕Mimlediğin için teşekkür ederm Pınarikooooo bir yazım var şimdi girilmesi gerek yarın onu yayınlayacağım 3 4 gün içerisindede senin mimimi yapar,yayınlarım❤️😘🍓Öpüldün çokça!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beğenmene çok sevindim ❤ tamam canım iple çekiyorum yayınlanma zamanını 😂 ben de öptüm ❤

   Sil
 3. Çok güzel yazmışsın bu mim çok güzel ya, bir günümüzü hikaye gibi yazmak eğlenceli :)

  YanıtlaSil
 4. Çok güzeldi, anları yaşattın bize. Karnım mı acıktı, yok bu saatte olmaz yatmalıyım :)). Keyifliydi.

  YanıtlaSil
 5. Okuduğum en keyifli mimlerden birisiydi. Hikaye şeklinde yazman çok iyi olmuş :)

  YanıtlaSil

Instagram