Blogger tarafından desteklenmektedir.

Dünyanın En Güzel Kokusu /FİLM

by - Kasım 03, 2018


Uzun zamandur merak ettiğim bir filmdi. bir akşam yurtta otururken izlmeye kara verdim ve iki filmi de arka arkaya izledim. 2016 yapımı bir film. başrollarinde Tuba Ünsal ve Rıza Kocaoğlu oynuyor. IMDB: 5.3 düşük olmasına rağmen ben beğendim filmi. Filmleri izlerken IMDB puanına bakmamam gerektiğini bir kere daha gösterdi bana bu film :)

Filmin konusuna gelirsek; Derya (Tuba Ünsal) ve Hakan (Rıza Kocaoğlu) bir barda tanışıyorlar. hakan çok çapkın olmasına rağmen Derya ona beklediği karşılığı vermiyor ve arkadaş oluyorlar. Derya, Hakanın evinde kalıyor, onun kızlarla olan hikayelerini dinliyor ve güzel zaman geçiriyorlar. Hakan şiir yazan kitap okuan bir adam. Derya da ona eşlik eden onu dinleyen bir kadın. Birbirlerinin en yakın arkadaşı olmuşlar.

İkisi de aşka inanmıyorlar ancak çocuk sahibi olmanın özlemini çekiyorlar ve artık zamanının geldiğini düşünüyorlar. Hakan hiç beklemediği bir anda Derya'ya bir teklif yapıyor ve ikisi bir yola çıkma kararı alıyorlar. Planlarında sadece çocuk sahibi olmak ve bunun için ailelerine ve geleneklerine uygun formalite bir evlilik yapmak var. Ama işler öyle ilerlemiyor.

Güzel bir aşk filmi. İlk başta romantik komedi gibi gelse de sonra bayağı bir duygulandım. Filmi izlerken çok etkilendiğim şeyler vardı.

1. Filmde:
Derya ve Hakan çocuklarının ismine Cemal Süreya'nın On Üç Günün Mektupları kitabında geçen kızının isminin Elif Zeyno olmasını istemesi ve hiç kızının olmaması üzerine kızlarının ismini Cemal Süreya'nın koymasına karar veriyorlar.

2.Filmde:
''Bir şeyi ya da bir kimseyi kaybetmek için önce onun senin olması ya da seninle olması gerekir. Tek bir gün bile seninle olduysa, ona sahip olmayanlara göre daha şanslısın demektir ve ona teşekkür etmen gerekir, kaybettiğin için üzülmen değil...Zaten herhangi bir zaman seninle olduysa bu hiç olmamasından daha iyidir. Birinin hiçbir anı seninle geçirmeme ihtimali varken seninle geçirdiği zaman, sana kattığı her şey seninle gelecektir. Senin olacaktır. ''


You May Also Like

8 yorum

 1. Güzel tanıtmışsın filmi, şans verilebilir. Teşekkürler.

  YanıtlaSil
 2. Film hakkında detaylı bir açıklamaya yer vermişsin blog sayfanı yeni keşif ettim başarılar dilerim burada film hakkında çok fazla spoiler var sanırım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim ben de sizi takip etmeye başladım 😊 evet biraz spoiler kaçırmış olabilirim 😄

   Sil
  2. Geri dönüşünüz için teşekkür ederim sizinle iletişim geçmek istiyorum mail adresiniz paylaşır mısınız?

   Sil
  3. Tabii
   pinar.cobanoglu.18@gmail.com

   Sil
 3. Filmi not alıyorum. Teşekkürler :)

  YanıtlaSil

Instagram