Blogger tarafından desteklenmektedir.

Pazar Sohbetleri #10

by - Mart 03, 2019Merhaba arkadaşlar kahvenizi alın gelin, sohbet edeceğiz 😊
Vayy bee 10. pazar sohbetlerini yazıyorum şuanda. Mutlu oldum şimdi.. Blogta yazmayı en sevdiğim yazı olabilir bu seri. Çünkü resmen konuşur gibi içimi döküyorum size. Neler yaptığımı anlatıyorum. Planlarımı anlatıyorum. Seviyorum, baya iyi yaptım bu seriye başlamakla.

Bu hafta 2 nöbete gittim ve çok çok çok yorucuydu. Aslında gündüzden farklı bir şey yapmıyoruz hatta hastalar stabilken servis çok rahat oluyor. Ama gece bir ara o kadar çok uyku çöküyor ki hele benim gibi uykucu biriyseniz, işkence. Normalde saç makyaj benim için aşırı önemli şeylerdir ama sabah nöbet çıkışında saçım da makyajım da umrumda olmuyor arkadaşlar. Kendimi yurda atar atmaz yatağa gömülüyorum. Canım yemek yemek bile istemiyor. Umarım zamanla alışırım. Aslında beni yoran çalışmak değil uykusuzluk. Resmen dayak yemiş gibi oluyorum sabaha kadar. Ama oldum olası ben sabahlayabilen biri değildim. Sınavlara bile asla hiç uyumadan gidemem. Kahve mesela benim uykumu hiç kaçırmıyor. Kahve içtikten 2 dakika sonra bile uyuyabilirim. Doğru düzgün bir şeyler yememeye başladım. 2 kilo vermişim bile. Neyse tatilde alınan kilolar verilmeliydi değil mi ama 😊

Malesef tüm haftasonumu bir sunum hazırlamakla geçirdim. Öğrencilik bitse de işe başlasam demeye başladım yine. Hem çalışmak hem ödev olmuyor böyle. Çalışmayı çok sevdim ama yıllardır gelen bir okul bıkkınlığı var sanırım üstümde.

Bir deee saçımı kestirdim. Ben 10 yaşına kadar saçlarım hep erkek gibi ya da kulak hizasında küttü. Annem çok kestirirdi saçlarımı. Çocukların saçı çok kestirince gürleşir diye bir söylenti var doğru mu bilmiyorum ama benim saçlarım çok gür 😁 Teşekkür ederim anne 😍 Neyse 10 yaşından sonra uzatmaya başladık ve hep belimde oldu saçlarım. Saça çok önem verdiğim için hep uzun sevdim. Malesef bir hata yapıp saçlarımı boyadıktan sonra saçlarım eski mükemmelliğini kaybetti. Kurumaya başladı ve sürekli yağlar kremler kullanmaya başladım. Ben de artık bir karar aldım saçımı boyamayacağım kendi rengine gelene kadar bekleyeceğim diye ve dün ucundaki sarı ve yıpranmış ölü kısımlardan kurtulmak için saçımı kestirdim. Şuan bana kısa geliyor çünkü yine belime kadar uzamıştı ama sağlıklı ve güzel uzaması için gerekiyordu böyle bir işlem.

Üstteki fotoğraflarda kesilmeden önceki fönsüz ve fönlü halini görüyorsunuz. Gerçekten berbat bir hale gelmişti.

 Bunlar da kesildikten sonraki halleri. Uzadıkça biraz biraz kestirerek boyalı kısmından kurtulmayı planlıyorum. Eğer saçınızı daha önce hiç boyamadıysanız bence kökten uca bir değişim yaptırmayın. Aralara ışıltı vermek gibi minik işlemler yaptırabilirsiniz ama onu da emin ellerde yaptırın kendiniz risk almayın.

Bu arada bloğa yazmam gereken bir sürü yazı birikti ama inanın çok yoğunum yetişemiyorum. Sunumları bitirdikten sonra aklımdaki tüm yazıları hazırlayıp paylaşacağım. Sanırım google + kapanacağı için okunmalar düştü bu da benim motivasyonumu etkiliyor ama yapacak bir şey yok gittiği yere kadar devam edeceğiz.

bir sonraki pazar sohbetlerinde görüşmek üzere 🙋

*kapak fotoğrafı pinterestten alınmıştır.

You May Also Like

4 yorum

Instagram