Blogger tarafından desteklenmektedir.

Pazar Sohbetleri #12

by - Mayıs 05, 2019Herkese yeniden merhaba. Yurt odasında yatağımda uzanırken farkettim ki bugün günlerden pazar ve bir pazar sohbetleri yazısı yazmayalı uzun zaman oldu. Sabah hava o kadar güzeldi ki güneşli bir güne uyandık ve canım çok dışarı çıkıp gezmek istemişti. Ama birkaç saat sonra hava birden kapandı ve karanlık bulutlar geldi, gök gürlemeye başladı. İyi ki dışarı çıkmamışım dedim kendime. Şimdi youtube dan bir şeyler izlerken elimde kahvemle camdan dışarıyı izlemek daha keyifli.

Pazartesiden beri okula gitmiyorum. Aslında salı günü doğum günüm olduğu için nöbetimde devamsızlık yaptım ve tüm haftam boş geçti. 30 nisan doğum günümdü ama pek hayal ettiğim gibi geçmedi. Benim önem verdiğim kadar çevrem tarafından önemsenmediğini gördüm. Doğum günleri sanırım herkes için çokta önemli değil. Benim için özel günler, yani sadece doğum günü değil anneler günü babalar günü sevgililer günü ya da yılbaşı gibi günler, küçük hediyeleşmeler bence karşındakine onu sevdiğini göstermenin en güzel yolu. Ama sanırım bundan sonra ben de bu kadar özenmeyeceğim. Bilemiyorum biraz hayal kırıklığı yaşadığım bir doğum günü oldu. Oda arkadaşlarımda evlerine gitmişlerdi odada tektim ve gerçekten yalnız hissettim ama sanırım büyüyorum.

Bir ay sonra bir daha bu yurtta kalmıyor olacağım ve kendi evim olması için tek engelim işe başlamak olacak. Kendime ait bir alanım, eşyalarım ve hayatım olmasına çok az kaldı. 4 yıl nasıl geçti nasıl bu kadar çabuk bitti bilmiyorum ama iyi ki bitiyor. Bu sene yıl başında 2020 ye girerken bir yazı yayınlayacağım ve hayal ettiğim birçok şeyi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyor olacağım.

Blogla alakalı olarak konuşmam gerekirse de biraz buradan uzaklaştım. Aslında sürekli bloğa şunu yazıyım bunu yazıyım diyorum ama bir türlü oturup yazmaya kendimi hazır hissetmedim ve kendimi zorlamama kararı aldım. Dinlenmeye ve kafa dinlemeye ihtiyacım olduğunu düşünüyorum o yüzden canım ne zaman isterse o zaman yazacağım şu an olduğu gibi. Sonuçta bur platform bir hobi gibi ve kendimi zorlamama gerek yok.

Mezun olduktan sonra yaşayacağım belirsizlikler beynimde dönüp duruyor sürekli ve araştırma yapıyorum. Neyi nasıl yapmalıyım? Atama mevzusu zaten ayrı bir konu... Hangi şehir olacağı apayrı bir konu.. Her ne kadar düşünmüyorum, her şey olacağına varır desem de düşünüyorum ve çok heyecanlıyım. Bu heyecanım bir türlü azalmayacak o gün gelene kadar.

Her neyse.. Çok uzun uzun yazıp bunaltmayım sizi, genel olarak ruh halim böyle işte. He bir de bu gece ilk sahura kalkacağız. O yüzden hepimizin ramazan ayı hayırlı olsun şimdiden. Allah oruç tutanlara kolaylık versin ve şimdi camdan dışarı bakarken dikkatimi çekti de havanın birden serinlemesi sanırım bir işaret değil mi? Hiç kimse olmasa da bir dua edip yalnız olmadığımızı bilmek çok güzel.

Okuduğunuz için teşekkür ederim. Görüşmek üzere 💓

You May Also Like

13 yorum

 1. Zaman çok hızlı geçiyor... Geçmiş doğum günün kutlu olsun canım 😊 Aslan burcu olarak arkadaşlarım için mükemmel organizasyonlar anlamlı hediyeler arayıp bulsam da aynı özeni onlardan göremeyince bırakıyor eninde sonunda insan... En güzel hediyelerdense mesafelerin önemsizligindeki insanlara değer vermek sanırım en güzeli 😊😊😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet ben de hep çok özen gösteririm ve o günü onlar için güzel bir gün yapmaya çalışırım ☺ değer görmeye çalışmaktansa değer vermek daha kolay ve güzel haklısınız 😊

   Sil
  2. bencede teşekkürler

   Sil
 2. Doğum günün kutlu olsun ve insan mahsunlaşıyor doğumgünü öyle çok olma isa da hayal ettiği gib olmadığında ama büyüyor insan kendini dah çok tanıyor güzel şeyler

  YanıtlaSil
 3. Doğum günlerine çok önem veren birisi olarak son 4 5 yıldır korkunç bir hayal kırıklığı yaşayınca artik doğum günü kavramına değer vermekten vazgeçtim. Gerçekten üzülüp ağladığım zamanları biliyorum. Sanirim herkese bize yapılan gibi yaklaşmak gerek, başka türlü üzülüyoruz belli ki...
  Doğum günün kutlu olsun ayrıca... :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet bize yapılanı yapmak lazım 🤔 teşekkür ederim 😁

   Sil
 4. Nice yıllara 🎂🎉🎁 Bence de canın istedikçe yaz. Hayırlı ramazanlar sana da.

  YanıtlaSil
 5. Geç de olsa doğum günün kutlu olsun, zaman çok hızlı akıyor elimizden. Umarım tüm hayal ettiklerine kısa sürede kavuşursun, iyi bir işin ve kendini huzurlu hissettiğin eve kavuşursun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim ☺ Umarım olur 🙏🏻

   Sil
 6. güzel sohbet teşekkürler

  https://evdeneveucuz.com/ -- https://akdoganhurda.com/

  YanıtlaSil
 7. Güzel sohbetler. Yayın için teşekkürler. Beklerim. http://seosal.com

  YanıtlaSil

Instagram