Blogger tarafından desteklenmektedir.

Huzursuzluk-Zülfü Livaneli

by - Ekim 05, 2019


Zülfü livaneli'nin daha önce Son Ada kitabını okumuştum yazarın yazım tarzını çok beğenmiştim. Çok net bir şekilde anlatacağı olayları anlatıyor. Kitapta betimlemeler sıkmıyor, anlatılan olaylar hakkında net bilgiler veriliyor. Genel olarak kitabı çok beğendim.

İçeriğine gelirsek, Mardinde doğmuş ama yolu İstanbula düşmüş olan ibrahim bir gazetecidir. Bir gün bir haberde çocukluk arkadaşı Hüseyin'in ölüm haberini görür ve araştırma yapmak için doğduğu topraklara gider.

Mardinde Hüseyin'in neden öldüğünü araştırırken çok ilginç olaylara rastlar ve bir anda istanbuldaki dünyasından kopar. Doğunun büyüleyiciliğinin içinde hem okuyucu hem de İbrahim kayboluyor. Doğudaki insanların acıları, başlarına gelenler çok güzel anlatılıyor.  Kitap boyunca içinizde bir huzursuzluk oluyor, adıyla tam uyumlu olarak...

Hüseyin'in Yezidi bir kıza aşık olup başına bir şeyler geldiğini öğrenince İbrahim de bu kızı araştırmaya başlıyor. Mardin'de başlayan olaylar İstanbulda devam ediyor.

Kitabın sonunda daha net bir bitiş olsaydı daha çok severdim ama genel olarak bana kattığı bilgileri ve çok akıcı bir kitap olmasını çok beğendim. 154 sayfalık kitabı 2 günde bitirdim. Yezidi nedir bilmiyordum kitap sayesinde araştırma yaptım. Benim için sadece çerezlik oku bitir bir roman değildi. Bana bir şeyler kattı. Bu yüzden karşıma çıkan herkese şiddetle tavsiye ediyorum ❤

You May Also Like

20 yorum

 1. Etkilenerek okuduğum kitaplardan biridir Pınar.

  YanıtlaSil
 2. Livaneli severim, bu kitabı vasattı sanki ama eh hepsi de mükemmel olamaz ya :D sevgiyle...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de seviyorum ama henüz diğer kitaplarını okuma fırsatım olmadı. Böyle bir karşılaştırmayı diğerlerini okuduktan sonra yapacağım, teşekkürler 😊

   Sil
 3. Zülfü Livaneli, bu tarz yazmayı sevdi anlaşılan. Ben de başarılı buluyorum kendisini. Huzursuzluk kitabını okumadım henüz. Tanıtım için teşekkürler.

  YanıtlaSil
 4. Bir dram ve devamında sürükleyici bir hikaye yazarın kullandığı kelime kitabı bir çırpıda bitirmemizi saglamakta

  YanıtlaSil
 5. Zülfü Livaneli politika hariç her şeyde çok başarılı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. o kadar iyi tanımadığım için bilmiyorum ama kitaplarını beğeniyorum :)

   Sil
 6. Daha dün 'Huzursuzluğun Kitabı' ismindeki kitapla karşılaşmıştım. Bugün de bloğunuzda Zülfü Livaneli'nin kitap tanıtımı denk geldi. Var bir huzursuzluk bende galiba :) Teşekkürler, takipteyim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hahaha güzel yorumunuz için teşekkür ederim :))))

   Sil
 7. Bence Harikaymış. Benimde okumak istediğim kitaplar arasında.

  YanıtlaSil
 8. Bu güzel değerlendirmeniz için teşekkür ederim en kısa zamanda okuyacağım

  YanıtlaSil
 9. Konusu tam bana göre, çok ilgimi çekti. Yarın ilk işim kitabı almak olacak. Teşekkürler..

  YanıtlaSil

Instagram